لیست قیمت دستگاه سبزی خشک کن صنعتی

لیست قیمت دستگاه سبزی خشک کن صنعتی

خشک کردن سبزیجات یک کار جدیدی است که چند سالی بصورت جدی بروی آن کار می شود. سابقه تولید سبزیجات خشک در ایران زیاد نیست و مدت زیادی از آن نمی گذرد. بر خلاف نظر عموم خشک کردن سبزیجات هنوزه اشباع نشده است. آمار صادرات سبزیجات خشک حاکی از این موضوع است که صادرات سبزیجات خشک در برهه ی تحریمات هنوزه برقرار است و آمار گمرک نشان از این موضوع است هر ماهه نسبت به ماه قبل صادرات محصولات خشکباری بیشتر شده است و سبزیجات از جمله محصولاتی است که به کشور هایی ازبکستان، آذربایجان، ترکمنستان و روسیه صادر می شود.

خود این کشور ها به دلیل اینکه زیر کشت سبزیجات از کیفیت و کمیت خوبی برخوردار نیستند و اگر بخواهند سبزیجات را بصورت تره و تازه وارد نمایید و سپس خشک نمایند با افزایش هزینه تموم شده مواجه می شوند که بهترین و به صرفه ترین راه را واردات سبزیجات خشک می داند. در واقع سبزیجات خشک یک محصولی است که در ایران به وفور استفاده می شود و این بازار همواره برای کسانی برقرار است که بتوانند با یک دستگاه خشک کن استاندارد، یک سبزی با عطر و طعم تولید نمایند.

لیست قیمت دستگاه سبزی خشک کن صنعتی

قیمت دستگاه خشک کن سبزیجات بر پایه قیمت قطعات و فلزات به کار برده شده در دستگاه تعیین می شود. دستگاه های خشک کن صنعتی برای کسب و کار هایی که به دنبال تولید عمده و در حجم کارگاه و یا کارخانه هستند بسیار مقرون به صرفه است. به طور مثال اگر یک دستگاه خشک کن ۱ تنی با قیمت ۱۲۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است. اگر شما تصمیم به خرید دو تا دستگاه ۵۰۰ کیلویی بگیرید قیمت هر کدام از دستگاه ۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است که اگر دو تا دستگاه ۵۰۰ کیلویی خریداری نمایید می شود ۱۲۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان که حدود ۴۶ میلیون بیشتر است، برای خریداری به صرفه است یک دستگاه با ظرفیت بالا را انتخاب نماید.

نام دستگاهظرفیت دستگاهتعداد سینینوع انرژی مصرفیقیمت
دستگاه خشک کن ps50ورودی 50 کیلویی30 عددبرق15/000/000 تومان
دستگاه خشک کن ps150ورودی 150-100 کیلویی100 عددگاز40/000/000 تومان
دستگاه خشک کن ps300
ورودی 400-300 کیلویی200 عددگاز60/000/000 تومان
دستگاه خشک کن ps500ورودی 500 کیلویی400 عددگاز85/000/000 تومان
دستگاه خشک کن ps1000ورودی 1000 کیلویی800 عددگاز124/000/000 تومان
دستگاه خشک کن ps2000ورودی 2000 کیلویی1600 عددگاز195/000/000 تومان
دستگاه خشک کن ps5000ورودی 5000 کیلویی-----------برق710/000/000 تومان

برداشت سبزیجات تر و تازه و تولید سبزی خشک از چه فصلی و چه بازه ی زمانی شروع می شود؟

برداشت سبزیجات در باغات بصورت کلی انجام نمی شود بلکه بصورت مرحله ای و جزعی و در حد توان انجام می شود. معیار های زیادی در برداشت سبزیجات موثر است که می توان به وضعیت بازار و نوع سبزی (نعنا، گشنیز، جعفری و …) اشاره ای داشت. در واقع برداشت سبزیجات

در ایران برداشت سبزیجات به توجه به شرایط آب و هوایی و خاک مناطق انجام می شود و سبزیجات از صیفی جات فصلی است که بعضا در برخی از نقاط کشور از اوایل فصل پاییز که از ماه مهر آغاز می شود و تا اوایل بهار یعنی فروردین ادامه دارد.

البته سبزیجات در نقاط دیگر کشور در فصل تابستان برداشت می شود که از نظر کارشناسی این فصل بهترین فصل برای برداشت سبزیجات است به این دلیل که سبزیجات چیده شده دارای کیفیت بالایی می باشد و کاملا معطر و مناسب برای تولید سبزیجات خشک است.

لیست قیمت دستگاه سبزی خشک کن صنعتی

لازم به ذکر است که بخش عظمی از سبزیجات در نیمه ی دوم سال تولید و برداشت می شود و اگر به فکر تولید انبوه سبزیجات خشک هستید می توانید برنامه ی اصلی کاری خود را برای ۶ ماهه ی دوم سال تنظیم نمایید.

سبزیجاتی که در تابستان برداشت شده دارای عطر بسیار قوی نسبت به سایر فصل های دیگر است که این عطر قوی سبزیجات از تابش نور آفتاب سرچشمه می گیرد که باعث می شود ویتامین های سبزیجات تشکیل و ساخته شود.

توانایی کشور در برداشت سبزیجات و تولید سبزیجات خشک

مناطق جنوبی و شمالی کشور ما منجمله دزفول از شهر های سبزی خیز ایران به حساب می ایند و بیشترین میانگین برداشت سبزیجات از استان های شمال و جنوب انجام می شود و اصلی تامین کننده سبزیجات ایران محسوب می شوند. خوشبختانه کشور ما در تولید سبزیجات در جهان دارای رتبه های بالا و ارزشمندی است و توانسته درصد زیادی از مواد غذایی و غذای سبزی مردم ایران و جهان را تامین نماید. همواره کشور های همسایه علاقه ی زیادی به خرید سبزیجات و صیفی جات ایران دارند که دلیل اصلی خرید خود را کیفیت قابل قبول محصولات باغی داخلی می دانند.

ایران ظرفیت گسترده ای در تولید سبزیجات تازه و خشک دارد بطوریکه میانگین تولید سبزیجات در تمام مناطق کشور در سال به ۲۰ میلیون تن هم می رسد بطوریکه بخش زیادی از این سبزیجات بطور تازه مصرف می شود و باقیمانده برای خشک شدن آماده می شود. البته امروزه به دلیل اینکه دستگاه های خشک کن جدیدی و با متریال های جدید و راحت تری وارد بازار شده اند که می توانند در کوتاه ترین زمان و در محیط کاملا بهداشتی محصولات شما را خشک نمایند.

لیست قیمت دستگاه سبزی خشک کن صنعتی

خوشبختانه ایران از صادرات کننده عمده سبزیجات خشک است و ظرفیت تولید سبزیجات خشک شده در کشور از کارخانجات بزرگ تا کارگاه های کوچک خانگی باعث شده در ایران مشکل تامین سبزیجات خشک نداشته باشیم و علاوه بر این صادرات گسترده ای در انواع گونه های سبزیجات با بسته بندی مدرن و مشتری پسند داشته باشیم. سبزیجات ایران جتی به کشور های اروپایی هم صادر می شود. در واقع عطر قوی سبزیجات خشک ایرانی باعث شده اروپایی ها خرید سبزجات تولید ایران بیشتر از هر تولید دیگر ترجیح بدهند و در تهیه غذا از این سبزیجات خشک معطر استفاده نمایند.

اشتغالزایی در زمینه تولید سبزیجات تازه و خشک شده

صنایع تبدیلی تحول تاریخی در صنعت کشاورزی ایجاد نموده و باعث شده مواد اولیه (سبزیجات تر و تازه) کمتر بصورت خام در بازار عرضه شود و بیشتر کشاورزان به تولید محصول دارای ارزش افزوده بپردازند و همواره سود بیشتر ببرند و بتوانند صنعت کشاورزی و باغی را بیشتر از قبل زنده نگه دارند و به کارشان رونق بیشتری بدهند. ارزش افزوده در کار کشاورزان و همچنین در بین جوانان روستایی انگیزه ی بیشتری برای کار در زمین و کشت و برداشت محصول خود می دهد به این دلیل که می دانند از محصولی که در زمین کاشتند می توانند با تبدیل به فرآورده ی دیگر، از آن به خوبی سود خوبی ببرند که دیگر نیاز نباشد به کار دیگری بپردازند.

لیست قیمت دستگاه سبزی خشک کن صنعتی

کشاورزانی تا دیروز به اجبار سبزیجات باغی خود را به صورت خام با کمترین قیمت در بازار عرضه می کردند و راهی جز فروش ارزان محصولات خود نداشتند اما امروزه این توانایی را پیدا کرده اند که بتوانند این محصولات خام با ارزش افزوده یعنی با تبدیل به سبزیجات خشک شده در بازار عرضه کنند. در واقع با اینکار میزان سودشان بیشتر می شود و هم مدت نگهداری سبزیجات خشک نیز می توانند بیشتر کنند. در واقع باغدران و کشاورزان با کمترین سرمایه می توانند با تهیه یک دستگاه خشک کن، سبزیجات خود را خشک نمایند.

در واقع این دستگاه می تواند برای تمامی اعضای خانواده اشتغال زایی نماید بطوریکه چند نفر مشغول برداشت سبزیجات شوند و تعدادی مشغول شستشو و پاک کردن سبزیجات شوند و یک نفر هم مسئول خشک کردن سبزیجات شود. در واقع با اینکار یک خط تولید خانگی راه اندازی نمودید که می توانید همه ی افراد خانواده در این کار مشارکت داشته باشند.

چه عواملی باعث می شود سبزیجات خشک شده ما دارای عطر و طعم قوی و بهتری شود؟

امروزه بر خلاف گذشته بیشترین درصد مردم به دنبال خرید یک محصول غذایی با کیفیت هستند و حاضر به پرداخت مبالغ بیشتری بابت دریافت یک محصول درجه یک و مرغوب هستند. سبزیجات خشک نیز مانند هر محصول دیگری از درجه های مختلفی تشکیل شده است که این درجات سبزیجات خشک را معیار هایی چون عطر و طعم و همچنین رنگ تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی سبزیجات خشک دارند.

شاید فکر کنید باید برای تولید یک سبزیجات باکیفیت زحمت و هزینه ی بیشتری انجام دهید؟ اما اینطور نیست بلکه اصلی ترین بخش تولید سبزیجات خشک برمی گردد به تامین مواد اولیه که از برداشت در زمین و باغات کشاورزی تا پاک کردن صحیح سبزیجات تاثیر زیادی به همراه دارد. نکات زیادی وجود دارد که با رعایت هر کدام از آنها می توانید درصد زیادی از کیفیت سبزیجات خشک خود را بیشتر نمایید. اولین نکته این است که برای خوش عطر و طعم کردن سبزیجات خشک بهتر است برداشت سبزیجات تازه را به اولین وقت صبح و یا آخر بامداد موکول نمایید تا بتوانید سبزیجات را تازه تر خشک نمایید تا عطر آن پایدار باشد.

دومین نکته ای که برای خشک کن سبزیجات لازم دارید این است که سبزیجات را برای خشک کردن انتخاب نمایید که به طور تمام رشد نموده و رسیده شده اند و این نوع سبزیجات بهترین ها در تهیه سبزیجات خشک هستند و حتما این هم در نظر داشته باشید که سبزیجات بیش از حد متوسط هم بخواهد برسد مناسب خشک شدن نیست.

حفظ کیفیت سبزیجات خشک به وسیله دستگاه خشک کن

دستگاه خشک کن یک ماشینی در ابعاد کوچک تا بزرگ است که دارای ظرفیت های مختلفی است که اکثر برای مصارف و تولید محصولات خشک از جمله میوه و سبزی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع با وجود دستگاه خشک کن دیگر نیازی به خشک کردن میوه و سبزی به روش سنتی نیست و همواره می توان با کمترین هزینه و زمان هر محصول غذایی را خشک نمود. از مزیت های بزرگ خشک کردن سبزی در دستگاه خشک کن می توان به کیفیت محصول نهایی اشاره نمود.

دستگاه خشک کن قادر خواهد بود سبزیجات شما را محیط کاملا سالم خشک نمایید و به دلیل اینکه به صورت یکنواخت و متعادل خشک می کند عطر و طراوت سبزی خشک همواره برقرار است و این سبزی دارای رنگ سبزی روشنی است. سبزیجاتی که در دستگاه خشک کن قرار می گیرد از هر گونه خاک و آلودگی میکروبی و باکتریایی معصوم است. هر کدام موارد گفته شده در کیفیت نهایی محصول شما تاثیر گذار است.

چگونه سبزیجات را باید شستشو دهیم؟

مهم ترین بخش سلامت و رعایت بهداشت در خشک کردن سبزیجات مربوط به شستشوی سبزیجات است که باید بطور صحیح و تک تک مراحل بصورت کامل انجام شود. اگر در شستشوی سبزیجات بخواهیم ضعیف عمل نماییم و همه ی نکات و مراحل را بصورت کامل اجرا نکنیم باعث به خطر افتادن جان مصرف کننده می شود. درست است که زمانی که سبزیجات خشک می شوند میکروب ها و باکتری ها از بین می روند، این آلودگی بطور کامل از بین نرفته اند و ظاهری در سبزیجات وجود ندارند و در این آلودگی در بافت سبزیجات همواره وجود دارد. پس شستشوی سبزیجات از درجه ی اهمیت بالایی برخوردار است.

شستشوی سبزیجات کار آسانی است و نیاز به صرف هزینه های بالا ندارد. شستشوی سبزیجات به دو صورت انجام می شود:

شستشوی سبزیجات به صورت دستی

در این روش که به روش سنتی هم نام دارد و می توان با یک وان ساده هم اینکار را انجام داد. قبل از شستشو حتما باید سبزیجات به صورت کامل پاک و ساقه های اضافی آن گرفته شود و اگر روی برگ های سبزی رنگ های سفیدی و یا زردی مشاهده نمودید باید آنرا از سایر قسمت های سبز رنگ سبزیجات جدا نمایید. البته اگر میزان زردی و سفیدی بیش از حد بود باید آن سبزی را به طور کامل کنار بگذارید و مناسب مصرف نیست. البته این نکات را باید قبل از خرید سبزیجات رعایت نمایید تا این اتفاق برای شما پیش نیاید که متضرر شوید.

پاک کردن صحیح سبزیجات در کیفیت نهایی سبزیجات خشک هم تاثیر زیادی دارد که یکی از نکات اصلی این است که نباید سبزیجاتی که دارای ساقه هستند برگ های آنها را با کشیدن جدا نمایید که این سبزی شروع به سیاه شدن بکند بلکه بهترین راه برای عدم سیاه شدن سبزی، جدا کردن سبزیجات و کندن برگ های سبزی است. بعداز پاک کردن سبزیجات باید آنرا در یک وان و یا لگن پر از آب ریخته و بطور کامل گل و لای آنرا تمیز و جدا نمایید. اینکار باید ۴ الی ۵ مرتبه انجام شود که تمام اشغال های ظاهری سبزی از بین رود.

نوبت به مرحله انگل زدایی و باکتری زدایی می رسد که باید سبزیجات را مجددا داخل آب قرار داده و با توجه میزان آب و حجم سبزیجات از محلول ضد انگل و باکتری استفاده نماییم که تمام آلودگی های موجود در سبزیجات به صورت کلی از بین رود. بعداز این مرحله باید شستشوی نهایی را انجام داد و آماده خشک کردن قرار دهید. لازم به ذکر است که سبزیجاتی که برای خشک کردن آماده می شوند نباید در زمان زیادی در آب قرار بگیرند چون طعم آنها از بین می رود.

شستشوی سبزیجات به وسیله ماشین آلات شستشو

شستشوی سبزیجات توسط دستگاه شستشو به راحترین شکل موجود انجام می شود و تمام مواردی که در روش بالا شرح داده شد بصورت تمام اتوماتیک و به وسیله همین دستگاه انجام می شود. این دستگاه مجهز به سه بخش گلزدایی، مرحله دوم یعنی انگل زدایی و میکروب زدایی و بخش سوم مربوط به شستشوی نهایی سبزیجات است.

لیست قیمت دستگاه سبزی خشک کن صنعتی

این دستگاه دارای نوار نقاله است که هر مرحله بصورت اتومات و بدون دخالت دست وارد مرحله دیگر می شود. در این دستگاه برای انگل زدایی و باکتری زدایی از محلول استفاده نمی شود بلکه این دستگاه مجهز به سیستم گاز اوزون و اکسیژن است که کار آنزیم زدایی را بدون اضافه کردن هیچ محلولی انجام میدهد.

تهیه سبزی خشک شده به وسیله دستگاه خشک کن

بهترین و سالم ترین روش خشک کردن سبزیجات، به وسیله دستگاه خشک کن است. دستگاه خشک کن می تواند هر مدل از سبزیجات با صرف کمتریم زمان به یک محصول خشک تبدیل نماید و اینکار در یک محیط کاملا بهداشتی و عاری از هر گونه آلودگی انجام می شود. سبزیجات بعداز خشک شدن آماده ی بسته بندی و عرضه در بازار است. لازم به ذکر است برای تولید سبزیجات خشک نیاز به مجوز بهداشت ندارید و فقط کافی است اینکار با بسته بندی فله ای انجام دهید.

نحوه ی خشک کردن سبزیجات بوسیله دستگاه خشک کن می تواند به شکل های مختلفی انجام شود، سبزیجات را می توانید بصورت ساقه دار در دستگاه قرار دهید و یا می توانید ساقه ها و خود سبزیجات را خرد نمایید در داخل دستگاه قرار دهید و اینها همه روش و آموزش های مخصوصی دارد که توسط کارشناس ما بصورت حضوری آموزش داده می شود.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما